Звенигородською окружною прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні відносно жителя смт. Катеринопіль Звенигородського району за здійснення колабораційної діяльності (ч. 1 ст. 1111 КК України).

У суді державним обвинувачем доведено, що чоловік, у продовж березня – травня 2022 року в умовах воєнного стану, введеного в Україні на підставі Указу президента України від 24.02.2022 № 64/2022, 20 квітня 2022 у невстановлений досудовим розслідуванням час на своїй сторінці у соціальній мережі «Однокласники» публічно заперечував здійснення збройної агресії проти України Російською Федерацією, шляхом поширення постів та відеоматеріалів, які містять висловлювання щодо заперечень здійснення збройної агресії проти України.

За результатами судового розгляду, суд визнав чоловіка винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1111 КК України та призначив покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади в органах державної влади, місцевого самоврядування,  або в органах, що надають публічні послуги на строк до 11 років.

На даний час вирок законної сили не набрав.