За процесуального керівництва Звенигородської окружної прокуратури завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт відносно жителя с. Стебне Звенигородського району за фактом незаконного зайняття рибним промислом, що заподіяло істотну шкоду (ч. 1 ст. 249 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що чоловік близько 04:30 год, діючи умисно, знаходячись на річці Гнилий Тікич, в адміністративних межах с. Стебне Звенигородського району Черкаської області, за допомогою забороненого правилами «Любительського і спортивного рибальства» знаряддя лову, а саме двох одиниць рибальської сітки, довжиною 60 м і 80 м та човна, займався незаконним рибним добувним промислом, під час якого виловив 75 особин виду карась, вартістю 1 581,00 грн за одну особину на загальну суму 118 575,00 грн чим заподіяв істотну шкоду водним живим біоресурсам України  внаслідок лову (добування) риби у весняно-літній період природного відтворення (нересту).  

Крім того, одночасно із зверненням до суду з обвинувальним актом, процесуальним прокурором було подано цивільний позов про відшкодування шкоди, завданої навколишньому природному середовищу.     

Довідково: санкція ч. 1 ст. 249 передбачає покарання у виді штрафу розміром від 17 000 до 51 000 тис. грн або обмеженням волі на строк до 3-х років.    Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, ст. 6 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.