Звенигородською окружною прокуратурою в ході опрацювання інформації Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації виявлено факт порушення законодавства в сфері охорони культурної спадщини.

Установлено, що однією із територіальних громад, яка входить відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 № 878 до списку історично населених місць по Черкаській області не вжито жодних дій спрямованих на замовлення розроблення історико-архітектурного опорного плану історично населеного селища та затвердження історичних ареалів.

Вказане в свою чергу створювало загрозу самовільної, хаотичної або неконтрольованої забудови історичних центрів на території громади, руйнування пам’яток історії та культури, знищення історичної спадщини громади.

З метою захисту інтересів держави Звенигородською окружною прокуратурою до Черкаського окружного адміністративного  суду скеровано позовну заяву. Наразі позов окружної прокуратури повністю задоволено судом та зобов’язано орган місцевого самоврядування вжити відповідних заходів щодо розроблення історико-архітектурного опорного плану історично населеної місцевості та затвердження її історичних ареалів