Звенигородською місцевою прокуратурою підтримано державне обвинувачення в кримінальному провадженні розпочатому за фактом викрадення майна в однієї із жительок Звенигородського району Черкаської області.

За результатами досудового розслідування, 39 — річному жителю Звенигородського району пред’явлено обвинувачення, в тому, що він спільно з 33 – річним односельцем, який перебував в стані неосудності, в квітні 2019 року, в нічну пору доби, проникли на територію будинковолодіння місцевої жительки, в якому шляхом розбиття віконної шибки спочатку проникли до житлового будинку та шляхом віджиму навісних замків проникли до підсобних приміщень даного будинковолодіння, звідки викрали 2 бензопили марки «Stihl» та «CROSSER», 2 велосипеди марки «Predom Romet Turing 2» та «ARDIS», ручну електро-циркулярку та інші дрібні побутові речі на загальну суму 11.5 тисяч гривень, після чого з викраденим з місця вчинення злочину зникли.

Дії вказаного зловмисника кваліфіковано за ч. 3  ст. 185  Кримінального кодексу України (таємне викрадення чужого майна — крадіжка), вчинене повторно, з проникненням у житло) та відносно останнього до суду скеровано обвинувальний акт.

За результатами розгляду кримінального провадження вироком Ватуінського міського суду крадія засуджено до покарання у виді 3 років 7 місяців реального позбавлення волі.

Відносно 33 — річного спільника, до суду скеровано клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру, оскільки в ході досудового розслідування встановлено, що останній має психічну хворобу, яка позбавляла його можливості усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними на момент вчинення суспільно небезпечного діяння.

За результатами судового розгляду, відносно нього, тим же судом, винесено ухвалу, якою застосовано примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги.

На даний час рішення суду не набрали законної сили.