Відповідно до положень Конституції України однією із функцій органів прокуратури  України є представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.

Ухвалою Лисянського районного суду Черкаської області відкрито провадження у цивільній справі за позовом заступника керівника Звенигородської місцевої прокуратури в інтересах однієї з сільських рад Лисянського району, про визнання безхазяйним майном та передачу у комунальну власність сільської ради двох земельних ділянок сільськогосподарського призначення, загальною площею близько 5 га., вартість яких становить понад 1,5 млн. грн.

Підставами позову стали результати вивчення законності використання земельних ділянок на території Лисянського району,  які засвідчили, що невизначеність правового статусу земельних ділянок, не дає змоги органу місцевого самоврядування використовувати їх за призначенням або ж передати за плату в користування з метою наповнення місцевого бюджету для забезпечення виконання власних та делегованих функцій.

На даний час триває судовий розгляд.