Погіршення стану українських автомобільних доріг, поза всяким сумнівом, стало для української держави суттєвою проблемою.

Переважну більшість автомобільних доріг в Україні збудовано в 60-70-х роках минулого століття. Внаслідок безконтрольного руху транспортних засобів, вагові параметри яких перевищують дозволені норми, автомобільні дороги зазнають значних передчасних руйнувань.

З метою збереження та відновлення автомобільних доріг загального користування та використання їх відповідно до технічних умов експлуатації здійснюється габаритно-ваговий контроль транспортних засобів.

За проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, справляється плата.

У випадку невнесення такої плати перевізниками добровільно наявні підстави для представництва інтересів держави в судів прокурором шляхом пред`явлення позовів про її стягнення.

У зв’язку із цим, використовуючи свої повноваження та за принципової позиції Звенигородської місцевої прокуратури господарським судом м. Києва задоволено в повному обсязі позовну заяву прокурора в інтересах держави в особі Управління Укртрансбезпеки у Миколаївський області про стягнення з товариства плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування в сумі 76 тис. грн.

Постановою апеляційної інстанції апеляційну скаргу товариства на рішення Господарського суду міста Києва залишено без задоволення, а рішення суду першої  інстанції – без змін.

Звенигородською місцевою прокуратурою на цей час вживаються щодо стягнення з відповідного товариства вказаних вище коштів до державного бюджету та проводиться подальша робота на вказаному напрямку.