Звенигородською місцевою прокуратурою постійна увага приділяється удосконаленню діяльності з питань розгляду звернень громадян, забезпечення доступу до публічної інформації, підвищенню її ефективності.

Постійно аналізується стан роботи зі скаргами громадян. Дедалі ширше запроваджується гласність цієї роботи. Матеріали за фактами порушень прав громадян систематично висвітлюються в засобах масової інформації.

Ця робота спрямована на реальний захист прав і свобод людини та громадянина, зміцнення законності та правопорядку в державі.

За 9 місяців 2019 року до Звенигородської місцевої прокуратури та підпорядкованих відділів надійшло 356 звернення, з них 211 — вирішено по суті.

З числа вирішених переважають звернення з питань досудового розслідування – 137, з яких більшість на дії і рішення слідчих органів поліції – 70 звернень, з питань виконання функцій представництва інтересів громадян і держави в суді – 3, участі у кримінальному провадженні в суді – 1.

Водночас, 142 скарги стосувалися питань, що належать до компетенції органів влади та контролю, тож їх відповідно до чинного законодавства надіслано для вирішення за належністю.

Завдяки упровадженню вказаної форми доступу до органів прокуратури, окрім функції прийняття та оформлення звернень, громадяни у телефонному режимі отримують юридичні консультації за конкретними фактами порушення їх прав, визначення органу, який уповноважений їх розглядати та фахову правову допомогу з інших питань, вирішення яких віднесено до компетенції органів прокуратури.

Упродовж трьох кварталів 2019 року до Звенигородської місцевої прокуратури на прийом звернулися 98 громадян, з яких 15 прийнято керівником місцевої прокуратури, за наявності підстав та в межах компетенції, вживалися заходи з метою реального поновлення законних інтересів заявників.

Крім того, Звенигородською місцевою прокуратурою постійна увага приділяється удосконаленню діяльності з питань забезпечення доступу до публічної інформації, підвищенню її ефективності.

Упродовж 9 місяців 2019 року Звенигородської місцевої прокуратури надійшло 6 запитів на отримання доступу до публічної інформації.

За результатами розгляду запитів надано 4 інформації та 2 роз’яснення.  Відмов у задоволенні запитів не було.

Згідно із ст. 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність Звенигородської місцевої прокуратури, як розпорядника інформації, запитувачами  до суду не оскаржувались.

Робота за вказаним напрямом триває.