Звенигородською місцевою прокуратурою проводиться системна робота, спрямована на захист економічних інтересів держави та територіальних громад, зокрема щодо збереження національного багатства — земель.

Відповідно до положень Конституції України однією із функцій органів прокуратури  України є представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.

Захищаючи інтереси держави, Звенигородська місцева прокуратура відреагувала на факт самовільного зайняття земельної ділянки загальною  площею 11,4 гектарів вартістю понад один млн. грн. й звернулася до суду з позовом про її звільнення.

У ході здійснення представницької діяльності встановлено, що житель Лисянського району використовував земельну ділянку в адміністративних межах Погибляцької сільської ради Лисянського району під вирощування сільськогосподарських культур без жодних правовстановлюючих документів, чим заподіяв майнову шкоду державі.

За поновленням державних інтересів до Лисянського  районного суду звернувся прокурор, який вимагав зобов’язати звільнити самовільно зайняту землю.

За результатами судового розгляду позов прокурора задоволено в повному обсязі.