Звенигородською місцевою прокуратурою ведеться робота по захисту інтересів держави у сфері охорони дитинства, на постійному контролі перебуває стан дотримання вимог чинного законодавства України під час забезпечення прав неповнолітніх.

Упродовж 2018 року Звенигородською місцевою прокуратурою та підпорядкованими відділами внесено 17 позовних заяв у сфері охорони дитинства на загальну суму понад 22 млн. грн. На цей час задоволено 14 позовних заяв на суму понад 22 млн. грн.

Завдяки вжитим заходам представницького характеру державі повернуто майна та коштів на загальну суму 15,2 млн. грн.

Так, Звенигородською місцевою прокуратурою встановлено факти незаконного скасування права постійного користування земельними ділянками 6 шкіл, в межах міста Звенигородка загальною площею близько 7 га. Для повернення вказаних земельних ділянок у користування навчальним закладам місцевою прокуратурою внесено 2 позовні заяви на суму близько 23 млн. грн.

За принципової позиції місцевої прокуратури рішеннями господарського суду Черкаської області задоволено обидві позовні заяви прокурора в повному обсязі.

Задля створення безпечних умов для проведення дітьми дозвілля та забезпечення навчального процесу Звенигородською місцевою прокуратурою та підпорядкованими відділами до суду скеровано 3 позовних заяв.

За фактами розкрадання бюджетних коштів, порушення прав дітей розпочато та розслідується 7 кримінальних проваджень, з яких на цей час 4 скеровано до суду.

З метою забезпечення своєчасного та повного виконання рішень судів прокурорами внесено 8 скарг на незаконні дії та бездіяльність органів державної виконавчої служби при організації примусового виконання рішень судів, що розглянуті та задоволені. За фактами невиконання рішень судів боржниками до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про 2 кримінальні правопорушення.

Окремо увагу прокурорів зосереджено на забезпеченні ефективного розслідування кримінальних проваджень стосовно неповнолітніх та захисту прав дітей, які потрапили у конфлікт із законом. Зокрема, забезпечено процесуальне керівництво у 55 кримінальних провадженнях стосовно неповнолітніх.

Скасовано 3 незаконні постанови про закриття кримінальних проваджень. Закінчено розслідування у 43 кримінальних провадженнях, направлено до суду обвинувальні акти у 18 провадженні, за участі прокурорів у вказаних кримінальних провадженнях ухвалено 13 рішення.

Реагуючи на порушення прав дітей, які утримуються в місцях несвободи, та при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях стосовно неповнолітніх прокурорами внесено 4 вказівки, ініційовано притягнення до дисциплінарної відповідальності 3 службової особи органів Національної поліції та пробації.

Робота на вказаному напрямі триває.