Корсунь-Шевченківським відділом Звенигородської місцевої прокуратури здійснювалося процесуальне керівництво в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за фактом умисного неподання суб’єктом декларування передбачених Законом України «Про запобігання корупції» декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Досудовим слідством встановлено, що наказом Головного територіального управління юстиції у Черкаській області підозрюваного призначено на посаду провідного спеціаліста відділу державної виконавчої служби Корсунь-Шевченківського районного управління юстиції у Черкаській області та присвоєно відповідний ранг державного службовця.

На підставі наказу Головного територіального управління юстиції у Черкаській області особу у 2017році звільнено з посади провідного спеціаліста відділу державної виконавчої служби Корсунь-Шевченківського районного управління юстиції у Черкаській області.

Відповідно до п.п. 1, 9 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну службу», державний службовець зобов’язаний додержуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» провідним спеціалістом відділу державної виконавчої служби є суб’єктом декларування.

Відповідно до підпункту 3 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб’єкта декларування, який припинив діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Таким чином, вказаний екс-службовець достовірно знаючи про необхідність заповнення декларації, зобов’язаний був до 01.04.2018 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік шляхом заповнення відповідної форми на веб-сайті Національного агентства в Реєстрі.

Проте станом на листопад 2018, згідно з відомостями з Реєстру, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період з 01.01.2017 по 31.12.2017 підозрюваний не подав, хоча зареєструвався у Реєстрі.

У зв’язку з цим Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило (лист від 03.09.2018 №44-01/38460/18) його про факт неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та зобов’язало подати декларацію після звільнення протягом десяти днів з дня отримання повідомлення, згідно з вимогами статті 49 Закону.

Однак упродовж передбачених Законом України «Про запобігання корупції» десяти діб декларація подана так і не була.

Таким чином вказана особа обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.366-1 КК України — умисному неподанні суб’єктом декларування передбачених Законом України «Про запобігання корупції» декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

28.12.2018 року обвинувальний акт у кримінальному провадженні скеровано до  Корсунь-Шевченківського районного суду для розгляду по суті.