Звенигородською місцевою прокуратурою проводиться системна робота, спрямована на захист економічних інтересів держави та територіальних громад, зокрема щодо збереження національного багатства — земель.

Відповідно до положень Конституції України однією із функцій органів прокуратури  України є представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.

Рішеннями Лисянського районного суду Черкаської області задоволено позовні вимоги прокуратури про витребування земельних ділянок на користь держави загальною площею близько 67 га. на суму 3,5 млн. грн

Підставою позову стали результати вивчення законності набуття права власності на земельні ділянки , які засвідчили, що особи, діючи умисно, в інтересах особистого незаконного збагачення, з метою протиправної реалізації земельних ділянок, незаконно заволоділи земельними ділянками розташованими в адміністративних межах Будищенської, Почапинської, Смільчинецької,  Дашуківської, Писарівської сільських рад та Лисянської селищної раді Лисянського району Черкаської області.

За результатами розгляду справи апеляційним судом Черкаської області залишено в силі рішення суду першої інстанції та зобов’язано фізичних осіб повернути у власність держави земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Наразі рішення суду реально виконано. Відтак, у розпорядження держави повернуто 67 га земель вартістю понад 3,5 млн. грн.