Захищаючи інтереси держави, Звенигородська місцева прокуратура відреагувала на факт незаконної передачі земельних ділянок в оренду загальною площею понад 43 гектарів вартістю понад 1,6 млн. грн., що розташовані у Тальнівському районі, Черкаської області та звернулась до суду з позовами про визнання незаконними та скасування наказів ГУ Держгеокадастру у Черкаській області, а також договорів оренди на земельні ділянки.

У ході здійснення представницької діяльності Звенигородською місцевою прокуратурою встановлено, що громадянин отримав земельні ділянки в адміністративних межах Онопріївської сільської ради Тальнівського району Черкаської області для ведення фермерського господарства, при цьому будучи керівником раніше створеного підприємства, таким чином уникнувши процедуру проведення земельних торгів.

За поновленням державних інтересів у вересні 2017 року до Тальнівського районного суду звернувся прокурор, який вимагав визнати незаконними та скасувати накази ГУ Держгеокадастру у Черкаській області, а також договори оренди на вказані земельні ділянки.

За результатами судового розгляду апеляційним судом Черкаської області позов прокурора задоволено в повному обсязі.

На даний час рішення суду виконане.