У жовтні 2017 року Звенигородською міською радою прийнято рішення про поділ земельної ділянки площею 2,1912 га та вартістю 7 358 тис. грн. на дві ділянки, з метою виділення однієї з них в довгострокову оренду. Вказана земля перебувала в постійному користуванні відділу освіти Звенигородської районної державної адміністрації та на ній розташований комплекс приміщень Звенигородської спеціалізованої школи №3.

В подальшому, в лютому 2018 року міська рада прийняла рішення про припинення права постійного користування вказаною земельною ділянкою за відділом освіти та передала її в постійне користування Звенигородської районної ради.

Приймаючи вказані рішення Звенигородська міська рада порушила вимоги Земельного кодексу України, ст. 80 Закону України «Про освіту», ст. 44 Закону України «Про загальну середню освіту», пункти 4, 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності».

Реагуючи на виявлені порушення, з метою захисту інтересів держави, Звенигородська місцева прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання незаконними та скасування вказаних протиправних рішень Звенигородської міської ради.

За принципової позиції місцевої прокуратури, 05.09.2018 рішенням господарського суду Черкаської області задоволено позовні вимоги в повному обсязі та попереджено вибуття з постійного користування органу державної влади земельної ділянки, яка використовується для обслуговування загальноосвітнього навчального закладу м. Звенигородка.

Наразі рішення суду ще не набрало законної сили.