Відповідно до положень Конституції України однією із функцій органів прокуратури  України є представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.

Так, в ході вивчення стану дотримання законодавства в сфері земельних відносин Звенигородською місцевою прокуратурою встановлено, що на підставі незаконно виданих розпоряджень Лисянської районної державної адміністрації у приватну власність громадян передано земельні ділянки площею 67 га вартістю понад 3 млн. грн. для ведення особистого селянського господарства із земель державної власності в адміністративних межах Будищенської, Почапинської, Смільчинецької,  Дашуківської, Писарівської сільських рад та Лисянської селищної раді Лисянського району Черкаської області.

У зв’язку з тим, що вилучення спірних земельних ділянок із державної власності та передача їх у власність громадян відбулося  з порушенням встановленого законом порядку рішенням Лисянського районного суду Черкаської області від 08.06.2018 задоволено позов Звенигородської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області про витребування у власність держави вказаних земельних ділянок.

На даний час рішення суду не набрало законної сили та вивчається на предмет його законності.