Завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 246 КК України, а саме незаконної порубки дерев у захисних лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, вчинено за попередньою змовою групою осіб.

Установлено, що двоє місцевих мешканців за попередньою змовою групою осіб, близько 12 години 09 січня 2018 року, порушуючи встановлений порядок раціонального використання та відновлення лісу, незаконно, без спеціального на те дозволу, маючи прямий умисел направлений на незаконну порубку дерев, використовуючи дві бензопили, в якості засобу для незаконної вирубки лісу, перебуваючи на території Катеринопільського лісництва Державне підприємство «Звенигородське лісове господарство», що в адміністративних межах села с. Кобилянка Потоківської сільської ради Катеринопільського району Черкаської області, незаконно, умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій спиляли 32 (тридцять два) дерева породи акація, діаметрами пня від 10 см до 34 см, загальною масою 5,6м3, внаслідок чого, заподіяли істотну шкоду, яка полягає у можливому зсуві ґрунту, затопленні та пошкодженні місцевого рельєфу, державі в особі Державного підприємства «Звенигородське лісове господарство» на загальну суму 30249,67 гривень (тридцять тисяч двісті сорок дев’ять гривень шістд

есят сім копійок), розрахованої відповідно до «Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу», затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 665 від 23 липня 2008 року.

Окрім цього, Катеринопільським відділом Звенигородської місцевої прокуратури з метою відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення, заявлено цивільний позов на вищезазначену суму та на підставі рішення суду накладено ареш на майно підозрюваних осіб. 

22.03.2018 досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні завершено, обвинувальний акт направлено для розгляду по суті до Катеринопільського районного суду Черкаської області.

Довідково: санкція ч. 2 ст. 246 КК України передбачає покарання у виді  обмеження волі на строк від 2 до 5 років або позбавлення волі на той самий строк.