Звенигородською місцевою прокуратурою вживаються заходи представницького характеру з метою повернення державі майна, незаконно переданого без згоди уповноважених державних органів влади.

 Так, за принципової позиції Звенигородської місцевої прокуратури в господарському суді Черкаської області задоволено позов прокурора про повернення до комунальної власності однієї з сільських рад Корсунь-Шевченківського району земельної ділянки площею понад 4,8 га., яка протягом останнього року перебувала у незаконному володінні одного з підприємців району.

Нагадаємо, що незважаючи на набрання законної сили рішенням господарського суду Черкаської області від 26 липня 2016 року яким визнано недійсним рішення однієї з сільських рад Корсунь-Шевченківського району про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та визнано недійсним на майбутнє договір оренди землі укладений між сільською радою та фізичною особою-підприємцем, вказана земельна ділянка не була повернута підприємцем до власності сільської ради.

Реагуючи на виявлене порушення, прокурор звернувся до господарського суду з позовом про повернення до комунальної власності земельної ділянки.

Суд, надавши оцінку наявним у справі доказам, визнав вимоги прокурора обґрунтованими та 30.05.2017 ухвалив рішення про задоволення позову в повному обсязі.

Не погоджуючись з рішенням господарського суду Черкаської області про задоволення позову прокурора та намагаючись зберегти за собою земельну ділянку, відповідач оскаржив його до апеляційної інстанції.

За результатами розгляду Київський апеляційний господарський суд відмовив у задоволені позову приватного суб’єкта господарювання.

Судом підтверджено позицію прокуратури у вказаному земельному спорі, визнано незаконним використання підприємцем земельної ділянки та зобов’язано останнього негайно повернути землю до комунальної власності сільської ради.