Органами прокуратури приділяється першочергова увага захисту прав дітей. Для цього комплексно застосовуються всі надані Конституцією України повноваження.

Так, останнім часом в нашій країні поширена тенденція до збільшення заборгованості по сплаті аліментів на утримання дитини другим із батьків.

В такому випадку державою дитині може призначатися тимчасова державна допомога з урахуванням матеріального стану сім’ї, у якій виховується дитина.

Проте, у разі встановлення наявності постійного джерела доходів у батьків, які ухиляються від сплати аліментів, суми такої державної допомоги підлягають стягненню з несумлінного платника аліментів до Державного бюджету України у судовому порядку.

Звенигородською місцевою прокуратурою встановлено ряд боржників, які останнім часом отримували регулярні доходи, проте аліментів не сплачували, а тому мають відшкодувати кошти, які держава замість них виплачувала їх дітям.

Протягом 5 місяців 2017 року Звенигородською місцевою прокуратурою заявлено 6 позовних заяв до боржників про стягнення сум виплаченої тимчасової допомоги на загальну суму понад 136 тис. грн. Наразі судами задоволено 3 позовні заяви на загальну суму 99 тис. грн., з них 2 рішення суду про стягнення 59 тис. грн. перебувають на виконанні в державній виконавчій службі.

Звенигородською місцевою прокуратурою проводиться подальша робота на вказаному напрямку.