Звенигородською місцевою прокуратурою в ході аналізу стану використання земель комунальної та державної власності на території Звенигородського, Катеринопільського, Лисянського, Корсунь-Шевченківського та Тальнівського районів встановлено наявність ряду договорів оренди земельних ділянок водного фонду з відсотковою ставкою орендної плати нижчою за граничний розмір визначений статтею 288.5.1. Податкового кодексу України.

Крім того, встановлено, що у ряді випадків розмір нормативно-грошової оцінки  земельних ділянок не переглядався протягом 5 років. Таким чином, внаслідок бездіяльності органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання місцеві бюджети недоотримали значні кошти від здачі в оренду ставків на території відповідних територіальних громад.

Так, для прикладу, на території Катеринопільського району нормативно-грошової оцінка вартості одного з ставків становить 1,2 млн. грн., враховуючи що Податковим кодексом України мінімальна відсоткова ставка передбачена в розмірі 3% від вказаної оцінки, а договором передбачено 1%, то місцевий бюджет протягом 5 років недоотримав близько 120 тис. грн. .

Звенигородською місцевою прокуратурою внесено до суду ряд позовних заяв в інтересах органів місцевого самоврядування про внесення змін до договорів оренди в частині визначення розміру нормативно-грошової оцінки земельної ділянки та приведення відсоткової ставки орендної плати у відповідність до вимог Податкового кодексу України.

Рішенням Господарського суду Черкаської області від 06.01.2017 задоволено одну з позовних заяв прокуратури щодо земельної ділянки розташованої на території Катеринопільского району та зобов’язано суб’єкта господарювання внести змін до відповідного договору оренди землі. Судовий розгляд інших позовних заяв наразі триває.