Розділом ІІ Кримінального кодексу України встановлено відповідальність за злочини проти життя та здоров’я особи.

Так, вироком Корсунь-Шевченківського районного суду від 22.09.2016 засуджено жителя м. Корсунь-Шевченківський за ч. 1 ст. 121 КК України («умисне тяжке тілесне ушкодження») до покарання у виді п’яти років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України обвинуваченого звільнено  від відбування даного покарання з випробуванням, з іспитовим строком два роки і шість місяців. На підставі ст. 76 КК України на нього покладено обов’язок: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну проживання.

Згідно встановлених обставин, 28.03.2016 близько 17 години  зловмисник перебуваючи у житловому будинку потерпілого в м. Корсунь-Шевченківський, Черкаської області на ґрунті раптово виникнувших неприязних відносин з потерпілим діючи умисно, користуючись ножем наніс йому тілесні ушкодження у вигляді проникаючого поранення черевної порожнини та різаної рани в ділянці правої лопатки.

Свою вину у вчиненому обвинувачений визнав повністю.

Державне обвинувачення у кримінальному провадженні підтримувалося прокурором Корсунь-Шевченківського відділу Звенигородської місцевої прокуратури.