Звенигородською місцевою прокуратурою та її відділами перевірено стан виконання законодавства щодо дотримання прав затриманих, узятих під варту та засуджених осіб на охорону здоров’я.

Зокрема, перевірці підлягали ізолятор тимчасового тримання Звенигородського ВП ГУНП в Черкаській області, кімнати для затриманих та доставлених осіб, спеціальні палати, у яких проходять стаціонарне лікування особи, взяті під варту та засуджені до покарань у виді позбавлення, обмеження  волі, арешту.

Як засвідчили результати перевірок, організація забезпечення прав осіб які перебували в спеціальних палатах лікувальних закладів перебуває на низькому рівні, недотримуються вимоги нормативно-правових актів щодо обладнання спеціальних палат, у тому числі забезпечення належної охоронно-попереджувальної безпеки, медичного обладнання, меблювання.

Порушення в роботі спеціальних палат встановлено у Звенигородській, Катеринопільській, Лисянській, Тальнівській ЦРЛ.

Зазначені порушення законодавства в основному допускаються у зв’язку із  відсутністю фінансування лікувальних закладів для забезпечення покращення матеріального стану спеціальних палат райлікарень.

Із врахуванням такого стану справ, місцевою прокуратурою підготовлено і направлено листи до адміністрацій територіальних лікувальних закладів з метою подальшого клопотання перед органами місцевого самоврядування про виділення  коштів задля приведення спеціальних палат до вимог національного законодавства і відомчих будівельних норм.