Відповідно до положень Конституції України однією із функцій органів прокуратури  України є представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.

Рішеннями Лисянського районного суду та апеляційного суду Черкаської області задоволено позовні вимоги прокуратури про витребування з незаконного володіння 80 земельних ділянок вартістю близько 3 млн. грн. та повернення їх у власність держави.

Підставою позову стали результати прокурорської перевірки, які засвідчили, що на підставі незаконних розпоряджень Лисянської районної адміністрації місцевим відділом земельних ресурсів у 2010 році незаконно видано державні акти на право власності на земельні ділянки, що знаходяться в адміністративних межах Лисянського району, загальною площею більш як 120 га.

Установлено, що вказані земельні ділянки передані у приватну власність фізичним особам та після оформлення права власності на них і отримання правовстановлюючих документів, були ними відчужені за договорами купівлі-продажу.

Лисянським відділом Звенигородської місцевої прокуратури вказані рішення судів виконані в повному обсязі та у вересні 2016 року останні 7 з 60 земельних ділянок площею 14 га повернуті державі в особі Лисянської районної державної адміністрації.