Звенигородським районним судом у повному обсязі задоволено позовну заяву Звенигородської місцевої прокуратури, яка виступила на захист інтересів дітей-сиріт щодо визнання за ними права власності на спадкове майно.

При опрацюванні стану дотримання майнових прав неповнолітніх прокуратурою встановлено, що після смерті батька у шістьох дітей відкрилась спадщина у складі земельних ділянок загальною вартістю згідно нормативно-грошової оцінки 173 тис. грн. Органом опіки та піклування сільської ради та опікуном неповнолітніх протягом 5 років не вжито достатніх заходів для оформлення права на спадщину за дітьми, які не в змозі самостійно захистити свої порушені права, що стало підставою звернення прокуратури до суду.

Звенигородською місцевою прокуратурою подано позовну заяву в інтересах 5 дітей сиріт про визнання за ними права власності на спадщину яка відкрилась після смерті батька (одна дитина на момент виявлення прокуратурою порушень вже досягла повноліття). Крім того, прокурором заявлено клопотання в судовому засіданні про залучення третьою особою з самостійними вимогами на предмет спору 6-ї дитини-сироти та задоволення її позовної заяви в одному провадженні з позовом прокуратури.

Рішенням Звенигородського районного суду від 30 серпня поточного року позовну заяву прокурора та повнолітньої спадкоємиці судом задоволено у повному обсязі. За 6 дітьми-сиротами визнано право власності на спадкове майно у порядку спадкування за законом на 2 земельні паї площею 4,4 га в адміністративних межах Озірнянської сільської ради Звенигородського району.

Наразі вказане рішення суду набрало законної сили та Звенигородською місцевою прокуратурою здійснюється контроль за своєчасним виконанням судового рішення.