У  поточному році Звенигородською місцевою прокуратурою вжито низку заходів, спрямованих на забезпечення законності під час виконання судових рішень у кримінальних провадженнях, а також застосування інших примусових заходів, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, у тому числі при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення.

Поряд з цим, у діяльності установ  попереднього ув’язнення  у поточному році виявлялись порушення в частині додержання режимних вимог, технічного облаштування вказаних установ, належного матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення спецконтингенту.

Вживались заходи до забезпечення належного нагляду у діяльності спецустанов органів поліції,  спецпалатах територіальних закладів охорони здоров’я.

Так, проведеними перевірками виявлені непоодинокі порушення вимог  Законів України «Про попереднє ув’язнення», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Основи законодавства України про охорону здоров’я» та інших, відомчих актів МВС України щодо забезпечення належного режиму в ізоляторі тимчасового тримання,  додержання прав затриманих і ув’язнених на належні матеріально-побутові умови утримання та медико-санітарне забезпечення.

Завдяки вжитим місцевою прокуратурою організаційно-практичним заходам досягнуто позитивних результатів при здійсненні нагляду за додержанням законів при застосуванні до громадян заходів впливу за адміністративні правопорушення.

Виявлені непоодинокі порушення вимог чинного законодавства в частині виконання територіальними органами поліції адміністративного стягнення у виді адміністративного арешту, складанні і оформленні матеріалів під час застосування до осіб заходів впливу за адміністративні правопорушення, затримання даної категорії осіб, роз’яснення їх прав, тощо.

З метою забезпечення реального стану законності у піднаглядних органах місцевою прокуратурою у поточному році загалом внесено 27 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 18 службових осіб.

Робота на вказаному напрямі триває.