У місті Звенигородка Черкаської області 28 липня 2016 року під головуванням керівника Звенигородської місцевої прокуратури Черкаської області Дмитра Пархоменка, за участю першого заступника прокурора Черкаської області Василя Комарчука та тимчасово виконуючого обов’язки начальника Звенигородського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області Олега Калюжного та керівників територіальних відділень поліції, керівників відділів місцевої прокуратури, начальників територіальних підрозділів служби безпеки України, фіскальної служби, кримінально-виконавчої інспекції, голів районних державних адміністрацій та районних рад проведено координаційну нараду за підсумками роботи першому півріччі 2016 року щодо стану законності та протидії злочинності і корупції на території Звенигородського, Тальнівського, Катеринопільського, Корсунь-Шевченківського, Лисянського районів та міста Ватутіне.

Упродовж наради підведено результати спільної діяльності правоохоронних органів щодо стану законності та протидії злочинності і корупції на підвідомчій території за підсумками роботи за 6 місяців 2016 року.

Учасниками заходу відмічено, що організація скоординованої роботи та об’єднання зусиль усіх правоохоронців є головною метою наради, адже за цим стоїть усвідомлення пріоритетності завдань, пов’язаних із забезпеченням законності та правопорядку, надійним захистом прав і свобод громадян у поточному році.

Упродовж І півріччя 2016 року завдяки вжитими скоординованими заходами правоохоронних органів регіону вдалося зменшити рівень злочинності у порівнянні із загальнообласним показником. Зокрема, зменшилась кількість вчинених злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, злочинів вчинених раніше судимими особами та групами осіб, тяжких тілесних ушкоджень та умисних вбивств.

Під час виступу керівник Звенигородської місцевої прокуратури неодноразово наголошував на  необхідності покращення роботи задля реальної результативності, зокрема активізації розслідування кримінальних проваджень у бюджетній сфері, з питань земельних відносин, а також тяжких та особливо тяжких злочинів проти життя, здоров’я особи та посилення профілактичної  роботи правоохоронних органів з вказаного питання. Звернув увагу учасників наради на посилення роботи щодо виявлення та профілактики корупційних правопорушень, адже протидія корупції — один із пріоритетних напрямків діяльності всіх правоохоронців.

Так, упродовж 2016 року спеціально уповноваженими особами у сфері протидії корупції спрямовано 7 протоколів про правопорушення, пов’язані з корупцією, за результатами розгляду яких 3 особи притягнуто до адміністративної відповідальності, провадження в одному закрито у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Окреслено коло проблемних питань, у вирішенні яких правоохоронці повинні вжити першочергових заходів. Зокрема, це вжиття додаткових заходів щодо профілактики окремих категорій кримінальних правопорушень, в тому числі злочинів проти життя і здоров’я особи, майнових злочинів, які у структурі злочинності становлять більшу частину усіх облікованих, та протидія кримінально-караній корупції під час використання бюджетних коштів, у сфері земельних правовідносин, в першу чергу серед державних службовців, та найбільш небезпечних діянь, пов’язаних з безпосереднім отриманням матеріальних благ.

З доповідями та поясненнями під час заходу виступили тимчасово виконуючий обов’язки начальника Звенигородського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області Олег Калюжний, керівники територіальних відділень поліції, та інші учасники координаційної наради.

За підсумками наради визначено низку спільних скоординованих заходів правоохоронців, спрямованих на профілактику тяжких та особливо тяжких злочинів, підвищення ефективності протидії проявам корупції, злочинності, в тому числі в її організованих формах, на території регіону.