Корупція є однією з найактуальніших соціальних проблем сьогодення. Корупція в сучасних умовах стала чинником, який реально загрожує національній безпеці і конституційному ладу України. Це явище негативно впливає на різні сторони суспільного життя: економіку, політику, управління, соціальну і правову сфери, громадську свідомість, міжнародні відносини.

 Подолання корупції в Україні є серйозною проблемою. Важливу роль у протидії корупційним проявам відведено адміністративному законодавству. Про це свідчить спрямованість Закону України «Про запобігання корупції» на широке застосування адміністративної відповідальності за корупційні діяння.

Статтею 1 вказаного Закону органи прокуратури віднесено до спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

Звенигородською місцевою прокуратурою під час діяльності із протидії корупції встановлено наявність в діях посадової особи Ватутінської міської ради складу адміністративного корупційного правопорушення. Вказана посадова особа, в порушенні встановлених Законом обмежень щодо конфлікту інтересів, не повідомила свого безпосереднього керівника про виникнення в нього конфлікту інтересів та прийняла участь у голосуванні щодо призначення його на адміністративну посаду. За вказаним фактом складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, який спрямовано для розгляду до Ватутінського міського суду.

Ватутінським міським судом за результатами розгляду вказаного протоколу закрито провадження по справі у зв’язку із малозначністю. Не погоджуючись з такими висновками місцевого суду прокурором внесено апеляційну скаргу.

Постановою апеляційного суду Черкаської області від 14.07.2016 скасовано постанову Ватутінського міського суду про закриття провадження та підтверджено позицію прокурора щодо наявності в діях посадової особи Ватутінської міської ради складу адміністративного корупційного правопорушення.

 Вказаною ухвалою суду апеляційної інстанції визнано винним посадовця Ватутінської міської ради у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-7  Кодексу України про адміністративні правопорушення та призначено стягнення у виді штрафу в розмірі 1700 гривень.

У разі виявлення фактів вчинення посадовими особами державних органів та органів місцевого самоврядування корупційних дій просимо Вас звертатися до Звенигородської місцевої прокуратури для вжиття відповідних заходів прокурорського реагування.