До Звенигородської місцевої прокуратури надійшло звернення мешканки Тальнівського району  стосовно вжиття органами прокуратури заходів представницького характеру в частині звернення до суду з позовом в інтересах малолітньої дитини, про стягнення заборгованості по орендній платі за договором оренди земельної ділянки, яку вона успадкувала після смерті матері.

Встановлено, що матір малолітньої передала в оренду приватному сільськогосподарському підприємству за договором оренди  земельну ділянку площею 4,47 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в адміністративних межах Майданецької сільської ради, Тальнівського району.

Відповідно до свідоцтва про право на спадщину за законом виданого державним нотаріусом Тальнівської державної нотаріальної контори, після смерті матері спадкоємцем є малолітня дитина.

Проте орендар земельної ділянки, в особі власника приватного сільськогосподарського підприємства, орендну плату власнику земельної ділянки  не сплатив, чим грубо порушив майнові права малолітньої дитини-сироти.

Враховуючи те, що в силу малолітства дитина не спроможна самостійно захистити свої майнові права, а її законний представник  не здійснює їх захист належним чином шляхом звернення до суду, керівник Звенигородської місцевої прокуратури подав позовну заяву до суду з метою захисту майнових прав малолітньої, яка не в змозі самостійно захистити свої порушені права.

06 травня поточного року позовну заяву прокурора судом задоволено у повному обсязі і прийнято рішення про стягнення із підприємства невиплачених дитині коштів у сумі 2 126 грн. Наразі місцевою прокуратурою здійснюється контроль за виконанням судового рішення.