Законом України «Про запобігання корупції» (статтею 28) зобов’язано посадових та службових осіб державних органів повідомляти про наявність у них реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а також не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Тальнівським відділом Звенигородської місцевої прокуратури під час діяльності із протидії корупції встановлено наявність в діях посадової особи Тальнівської ОДПІ порушення вказаних вимог закону.

 Так, вказаний посадовець в грудні 2015 року підготувала проект наказу Тальнівської ОДПІ, в якому зазначила себе податковим керівником щодо підприємця, який мав заборгованість по сплаті податків та зборів.

Перевіркою встановлено, що цей підприємець був співмешканцем зазначеної працівниці ОДПІ. В подальшому, вона готувала ряд документів пов’язаних зі стягненням податкового боргу. Разом з тим в порушення антикорупційного законодавства працівниця ОДПІ не повідомила керівництво про наявність реального конфлікту інтересів, а також вчиняла дії в умовах наявності такого конфлікту інтересів.

За вказаним фактом Тальнівським відділом Звенигородської місцевої прокуратури складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів) та протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення передбачене ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів).

Постановами Тальнівського районним суду від 26.05.2016 та 09.06.2016 за результатами розгляду вказаних протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень визнано винним посадовця Тальнівської ОДПІ у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7  Кодексу України про адміністративні правопорушення та призначено стягнення у виді штрафу.