Подолання корупції в Україні є серйозною проблемою. Важливу роль у протидії корупційним проявам відведено адміністративному законодавству. Про це свідчить спрямованість Закону України «Про запобігання корупції» на широке застосування адміністративної відповідальності за корупційні діяння.

Статтею 1 вказаного Закону органи прокуратури віднесено до спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

Звенигородською місцевою прокуратурою під час діяльності із протидії корупції встановлено наявність в діях посадової особи Звенигородської міської ради складу адміністративного корупційного правопорушення. Прокуратурою встановлено, що вказана посадова особа органу місцевого самоврядування в порушенні встановлених Законом обмежень щодо зайняття іншою оплачуваною діяльністю займалась такою діяльністю та отримала дохід від неї в розмірі 2500 грн. За вказаним фактом складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, який спрямовано для розгляду до Звенигородського районного суду.

Звенигородським районним судом за результатами розгляду вказаного протоколу про вчинення адміністративного корупційного правопорушення не встановлено складу правопорушенням та закрито провадження по справі. Не погоджуючись з такими висновками місцевого суду прокурором внесено апеляційну скаргу.

Ухвалою апеляційного суду Черкаської області від 11.05.2016 скасовано постанову Звенигородського районного суду про закриття провадження та підтверджено позицію прокурора щодо наявності в діях посадової особи Звенигородської міської ради складу адміністративного корупційного правопорушення.

Вказаною ухвалою суду апеляційної інстанції визнано винним посадовця міської ради у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-4  Кодексу України про адміністративні правопорушення та призначено стягнення у виді штрафу в розмірі 5100 гривень з конфіскацією отриманої винагороди у розмірі 2500 гривень.

У разі виявлення фактів вчинення посадовими особами державних органів та органів місцевого самоврядування корупційних дій просимо Вас звертатися до Звенигородської місцевої прокуратури для вжиття відповідних заходів прокурорського реагування.